Poznej naši zmrzlinu

Poznaj naši točenou

Poznej naši mraženou

Přírodní barviva

Náš příběh

Konečně tu máme zase léto. Hodně sluníčka, třicetistupňová horka a spousty výletů a toulek za dobrodružstvím před námi i za námi. … Kdo by v takových chvilkách neměl chuť na naši Českou zmrzlinu z Opočna?

Jak to celé ale začalo?

Výrobou zmrzliny se u nás v Opočně zabýváme nějaký ten pátek a letos to je již 62 let, kdy našimi zmrzlinkami zpříjemňujeme horké letní dny.

Podoba naší mlékárny z roku 1944Podoba naší mlékárny z roku 1944

Mlékárna BOHEMILK - současnost Mlékárna současnost

Naším úplně prvním produktem byla smetanová zmrzlina pod obchodní značkou MIXAR®, která se tehdy vyráběla pouze ve dvou příchutích – vanilka a čokoláda. I přes to, že v současné době vyrábíme naše osvěžující zmrzliny dokonce v 65 příchutích, tak právě tyto 2 příchutě jsou nestárnoucí klasika a dodnes patří k nejoblíbenějším.

vanilkova zmrzlina

Jahodova zmrzlina

Pistaciova zmrzlina

Merunka

Cerny rybiz

Cokoladova zmrzlina

 

Od první snědené zmrzliny už uplynula spousta času a náš sortiment se hodně rozrostl, ale výrobní postupy a receptury zůstaly stále stejné. Zmrzliny vyrábíme z mléka od kraviček z podhůří Orlických hor a z dalších přírodních surovin, které pečlivě kontrolujeme.

Česká zmrzlina z Opočna má svoji nezaměnitelnou chuť. Obsahuje pouze smetanu, sušené mléko, cukr a přírodní ingredience, díky čemuž chutná pořád jako kdysi. … U nás tomu říkáme jakýsi „návrat do dětských let“ :-).

Také jste někdy dostali chuť doma na naši točenou zmrzlinu, ale nechtělo se Vám pro ni chodit až ke stánku? Nám se to stávalo také :-), a tak se v roce 2019 zrodil nápad, že vyrobíme tu nejlepší smetanovou zmrzlinu do kelímku, abyste si na ní mohli pochutnat kdekoliv a kdykoliv Vás napadne. 

 

Těšíme se na Vás u našich stánků a u chladících boxů v obchodech.

A na závěr něco na odlehčení. Líbil se Vám spot v úvodu? Podívejte se na zákulisí výroby takového spotu a zasmějte se s námi.